• Yapı Koordinasyon Merkezi

  Yapı / İnşaat ve Enerji sektörünün, uzun yıllardır süre gelen en büyük sorunu olan istihdam sıkıntısına, 2004 yılından bu yana sektörel tecrübesi ile büyük bir ivme kazandırmıştır. Zaman içerisinde gelişen tecrübe ve mevcut kaynaklarına dayalı bu süreci, sanayi ve enerji alanındaki çalışmaları takip etmiştir.

  Türk İnşaat firmalarının büyük ölçüdeki yatırımlarını oluşturan, yurt dışı projeleri; Yapı Koordinasyon Merkezi’nin Ülkeye özel çalışmaları ile geniş bir ağ kitlesini beraberinde getirmiştir.
  Çalışılacak Ülkenin ekolojik yapısı, sosyal yaşam koşulları, ekonomisi, yönetim şekli gibi tüm detaylara dikkat edilerek; aday seçimleri gerçekleştirilmektedir. Mümkün olduğunca aynı veya benzer coğrafyada çalışmış kişiler bölgeyi tanıma, uyum sağlayabilme gibi noktalarda daha başarılı olacağından, çalışmalar bu yönde geliştirilmektedir.

  Yurtdışı projelerinin, personel seçimini oluşturan süreçte bir diğer konu ise; Ülkenin idari yapısı, projenin şartnamesi ve yerel dili gibi özellikleridir. Dolayısıyla özellikle, işvereni temsil eden pozisyonlarda, mali ve idari pozisyonlarda, teknik ofis pozisyonlarında bu kriterler önem taşır.
  Yapı Koordinasyon Merkezi, bu güne kadar yurtdışında:

  Azerbaycan
  Afganistan
  √ Almanya
  √ Birleşik Arap Emirlikleri
  √ Bahreyn
  √ Bulgaristan
  √ Cezayir
  √ Dubai
   Ekvator Ginesi
  √ Fas
  √ Gabon
  √ Gine
  √ Gürcistan
  √ Güney Sudan
  √ Hindistan
  √ Hollanda
  √ Irak
  √ İtalya
  √ Katar
  √ Kazakistan
  √ Kıbrıs
  √ Kuveyt
  √ Libya
  √ Mısır
  √ Moldova
  √ Nijerya
  √ Romanya
  √ Rusya
  √ Sırbistan
  √ Sudan
  √ Suriye
  √ Suudi Arabistan
  √ Tunus
  √ Uganda
  √ Ukrayna
  √ Umman
  √ Ürdün
  √ Yunanistan

  yüzlerce projeye istihdam sağlamıştır.

Neden YKM